A www.taiki.cjb.hu fóruma.

HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  Belépés  

Share | 

Tó

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Cziegler Olivér
Elsőéves Iwaku

Hozzászólások száma : 63
Registration date : 2008. Jul. 05.

TémanyitásTárgy: Re: Tó   Pént. Jan. 16, 2009 6:17 pm

*Meg kell mondani, nem számított a lányra. Így természetesen meglepődik a francia köszöntés hallattán. Lassan megfordul. Elmosolyodik a látógatón.*
~Ha tudtam volna, hogy itt ilyen gyönyörű lányok vannak, szívesebben jöttem volna...~
*Egy újabb mosoly. Ezután kezet csókol a lánynak. Ki hinné róla, hogy szabadidejében hajlon, és puszikat osztogat? Senki. De ennél mélyebbre nem fog süllyedni...*
- Guten Tag! *válaszol a franciára németül. Mégis csak jól nevelt fiú ő. Az a fajta jól nevelt fiú, aki meghódítja a lányt, és viszlát. De az tény, hogy Helsingor kisasszon valóban szép.*
- Ne haragudjon, kérem. Ha tudtam volna, hogy jön, nem beszéltem volna ilyen illetlenül. *Na tessék. Még hazudni is tud. Ha valamihez, ehhez van tehetsége. De az előbb említett mélyebbre már nem süllyedésre visszatérve... Nos, úgy tűnik, mégis sikerült neki. De az iwakus szépfiú nem zavartatja magát. Ha ezt akarja csinálni, hát csinálja. Nem érdekel ő senkit sem, és őt sem érdekel senki. Pillanatnyilag azonban mégis: figyelmét a vörös szépség köti le. Szeme újra meg újra "végigsétál" a fetérképezetlen területen.*
- Cziegler Olivér, Iwaku. *jelenti ki a számára teljesen nyilvánvaló dolgot. Egy mozdulattal hátrasimítja azt a szőke valamit, amit néhány emhjnak neveznek, másoknál madárfészeknek. Olivér alapjáraton, az elbbi, de most inkább az utóbbi kategóriába tartozik. Csoda, hogy nem szállt még bele egy-két pinty, vagy nem is tudom, mi. Na jó, ezt még el lehet nézni nekem. Főleg ha drága és egyetlen karakterem épp csajozós hangulatban van. Mint mindig. Ezután visszarakja kezét a zsebébe.*
- És a hölgyben kit tisztelhetek? *teszi fel a kérdést. Ha nem kap választ, igen csak illetlen nőszeméllyel hozta őt össze a sors. Egy hirtelen mozdulattal kiugrik a hatalmas zsebből, és fütyörészni kezd. Most mér nem is fázik, sőt!*

//Bocsi, nem tudtam hosszabbat:S//
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Odette Helsingor
Elsőéves Etai (C)

Hozzászólások száma : 28
Registration date : 2008. Jul. 08.

TémanyitásTárgy: Re: Tó   Szomb. Jan. 17, 2009 11:34 pm

//Ne is írj hosszabbat. Razz//

*Deja vu - szintén franciás hangzású szó, és még az adott helyzetre is lehet vonatkoztatni. Ez most speciel első napját idézi vissza, amikor is megérkezett először a japán iskolába. A történet mindössze annyiból áll, hogy hozta formáját, és bevágott egy "Ciao"-t, amire megkapta, hogy beszél-e olaszul - természetesen a kérdést olasz nyelven. Kínos, de köszönni a legtöbb nyelven tud, tovább viszont csak angolul, és persze németül. És hogy a deja vu mégis teljes legyen, egy visszakérdést nem tud megállni. Már csak azért is.*
- Ehm... Können Sie Deutsch sprechen?
*És a magázás is már csak azért is módon történik. Őszintén szólva valóban nem bánná, ha a fiú tudna németül, hiszen neki voltaképp' az az anyanyelve, sokkal könnyebben tudna úgy gagyogni - mert hát beszélgetésre készül, mint már magában eldöntötte.
A fiú szabadkozására csak legyint, hiszen nem nagy mestere az emberi gesztusoknak, mimikának, fogalma sincs, ki mikor nem mond igazat. Valamint a Sorsként emlegetett, időnként igencsak degenerált illető megáldotta a naivitással, tehát számára a színskálán az 50%-os szürke után már csak nagyon kevés árnyalat van. Ő maga ezzel ellentétben megrögzött füllentő, bár sosem vallaná be, hogy a lecke eltűnésének a kutyára fogása a valóság elferdítése (abszurd példa. ő az aranyhalat vádolná...).
Valamint a hölgy nem egy illedelmes fajta, a "kit tisztelhetek" kérdésre csak felhúzza a szemöldökét, és értetlen kismajom arcot produkál, mint aki nem érti a nyelvet. De már késő az effajta dolgokhoz, hisz az előző legyintésével világosan bevallotta, hogy igenis egy kommunikációs rendszert használnak.*
- Odette Helsingor, de lehet egy olyan kérésem, hogy ne tisztelj ennyire...?
*A kismajom arc megsüllyedt, helyette egy kis szájszeglet vonaglás jelezné, hogy a magázás mellőzését óhajtja. Valahogy őt zavarja, elvégre nem úri még csak kisasszony sem, és túl hivatalosnak találja ezt a hangnemet.*
- Izé... Tegezz, légyszi.
*Talán a mosoly nem fejezi ki teljesen óhaját, ezért verbális formában is kinyilatkoztatja.*
Cziegler Olivér
Elsőéves Iwaku

Hozzászólások száma : 63
Registration date : 2008. Jul. 05.

TémanyitásTárgy: Re: Tó   Pént. Jan. 23, 2009 5:18 pm

*Hát, Olivérnek mondhatnának még francia szavakat, ő csak a korábban már említett köszönést érti. Hiszen nem francia, hanem magyar. Na mindegy, ez lényegtelen. Ő most eldöntötte, hogy azért is hoza a formáját, nem úgy, mint annál a japán lánnyal az erdőben. Ott még próbált normális fiúnak látszani. A német kérdésre természetesen angolul felel, nála ez alap.*
- Persze. Gondolom, te is beszélsz angolul, úgyhogy itt valószínűleg nem lesz probléma... ~...attól függ, milyen értelemben.~
*Az emberi gezstusoknak pedig nem is lehet Odette a mestere. Az Olivér. Meg talán még egy pár "kisebb mester" is akad valahol a nagy világban, ki tudja. De minden esetre a fiú közéjük tartozik, már elég régóta.*
- Rendben, akkor nem tisztellek...
~...a magam módján. Megkért rá, hát megtehetem.~ *Hogy mit, az rejtély. A jó emberismerőknek, azonban kevésbé: Olivér felfogása szerint, ha valakit nem kell tisztelni, azt megcsókolhatja. Például. De csak ha lány. Ha fiú, természetesen nem így van.*
- Ha így, akarod, tegezhetlek. Ez az állapot... Mármint a magázódás, úgysem tartott volna sokáig. Alapjáraton nem vagyok ilyen, csa a~z igazán szép~ lányok kedvéért vagyok hajlandó erre.
*Ha régebb óta ismernék egymást, most jönne a "Tudod, Te különleges vagy" szöveg. Legalábbis átlag embereknél. Olivérnél hamarabb érkezik meg. De most nem jön. Valahol elakadt. Így csak szótlanul áll, és néz ki a fejéből.*
Odette Helsingor
Elsőéves Etai (C)

Hozzászólások száma : 28
Registration date : 2008. Jul. 08.

TémanyitásTárgy: Re: Tó   Kedd Jan. 27, 2009 5:56 pm

*A vörös leányzó igencsak hajlamos olyan dolgokra, mint az elbambulás, az elmerengés, és a nem odafigyelés, avagy arra, hogy teljesen máshol járjon egy beszélgetés közepette - most speciel elején. Mivel az angollal is csak amolyan felebarátságban van, így azonnal nem érti meg a fiú mondatait. Egy idő után persze leesik tudatáig, de ezalatt is próbál lehetőleg értelmes vonásokat erőltetni arcára. Ergo, mosolyog, és bőszen bólogat, olyan eredeti Helsingor-osan.
Mint mindig, most is elhatározza, hogy figyelni fog, árgus szemekkel minden egyes szóra, még ha ez talán az előbbi okosabb nézést felül is írja. Persze, nem egy géniusz ő, ez a kicsit bárgyú mosoly jobban is illik hozzá.*
- Hm... Azért nem ezt kértem. *mosolya kicsit összeugrik, mert saját szavaira rendszerint jól emlékszik* Csak ne ennyire. Frusztrál, ha magáznak, tudod.
*Szemöldökeit összevonja, egy ismételten meglehetősen érdekes arcvonás elérésének céljából. Talán mások gesztusainak kifürkészésében kevésbé jó, saját mimikáját viszont elég kifejezően tudja irányítani. Néha már-már túlságosan is, mondhatni színészi módon. Pedig de nem szereti a hasonló megjátszást... Valahogy az egész lány egy paradox lény.
Ő persze nem alkot senkiről sosem képet addig, míg nem váltott vele legalább három mondatot. Ez esetben ez már megtörtént, sőt, ha számolta volna, akkor tudná, hogy már jócskán túlhaladta ezt a mennyiséget. De a matematika sosem volt az erőssége, annál inkább más.
Mondhatni ismét fogalma sincs hol tart a beszélgetés, valószínűleg azóta egy szó sem esett kettejük között. Mindössze olyan tíz másodpercre távozhatott el a materializálódott világtól, de erre nem merne megesküdni. Mindenesetre a jó öreg mosoly minden helyzetbe beleillik - kivéve persze, ha a másik fél éppen tragikus sorsáról beszél, de ennek lehetősége most, ahogy kivette, nulla. Így hát itt az ő ideje, avagy hogy megtudja, miért is van itt, és nem a bőröndjeit cibálja felfelé. Azaz a kíváncsiság percei.*
- Tényleg, egyébként mért voltál az előbb olyan mérges? Ha szabad megtudnom, persze.
*Bambi szemek, és kicsit magasabb, csengő hang. Ez most Odette taktikája.*
Lillyan Aurora Semmewisen
Szakvezető

Hozzászólások száma : 174
Registration date : 2008. Jan. 13.

TémanyitásTárgy: Re: Tó   Vas. Júl. 12, 2009 5:27 pm

* A tóhoz tévedt. Lassan sétál, úgy dönt körüljárja egyszer. Tegnap érkezett vissza, férjével együtt. Egy év hosszú idő. Ennyi idő alatt az ember olyan sokat változik. Főleg, ha Svédországban él. Nosztalgikus hangulatban teszi meg a sétát, közben ekképp gondolkodik:*
~ Érdekes, mennyivel másabb volt ott, mint itthon. Hogy fáztam először. Dideregtem. A helybeliek beavattak, pár tippel láttak el, hogyan vészeljem át azokat a fagyos estéket, amikor a varázslattal sem lehet melegebbet teremteni. Milyen barátságtalanok voltak először. De aztán meg megváltoztak. Talán szimpatikussá váltam nekik.~
* A tó egy olyan részére ért, ahol fa deszkák stégszerű építményt formálnak. Mivel kánikula volt, ezért lecsücsült. Szandálját leoldotta, majd lábát belelógatta a vízbe. Kellemesen hatott, hisz amúgy kánikula volt. Épp ez az oka, hogy egyedül jött ki. Férje, nem bírja a forróságot, így a hűs lakásukban maradt. Lilly, meg szívesen lógatja ehhez hasonló nyári napokon lábát a hűsítő vizű tóba.
Így üldögélt egymagában, s közben gyönyörködött a tájban.*
Felhasználó profiljának megtekintése http://bubblegum.try.hu
Gwendolyn Daisy Both
Sensei

Hozzászólások száma : 54
Registration date : 2008. May. 04.

TémanyitásTárgy: Re: Tó   Vas. Júl. 12, 2009 5:40 pm

*Egész évben a papírmunkának szenteltem időmet amíg távol voltam az iskolától. Éppen ideje volt, hogy visszaérkezzek és újult erővel gyarapítsam az iskola hírnevét, ami hát még nem igazán mondható eredményesnek. A meleg beköszöntésével rákellett jönnöm, hogy nem előnyös nyáron meleg sálban, hosszú, fekete nadrágban, és garbóban járni. Kénytelen voltam lecserélni klasszikus ruháimat a mai divat szerint kialakított új szettjeimre. Így hát ma egy barna vászon térdnadrág és egy fehér rövidujjú pólót vettem föl reggel. Mikor a folyosókon jártam az egyik ablakon kipillantottam, így jött az ötlet, hogy lejövök a tóhoz. Éppen a bejárati ajtón jövök ki. Pálcám, mint mindig, most is a nadrágom tártágító bűbájjal kezelt farzsebébe mélyesztettem. Egyre közelebb érek a tóhoz. Útközben a fákat nézem. Mostanában rendkívül eltudok mélyülni a fák szépségében. Mindegyik külön-külön alakkal rendelkezik, és mindegyikben más-más tetszik. Mikor levettem a szemem az egyik közeli fáról, megláttam, hogy a tónál egy nő ül, s mellette egy szandál hever.*
~Oda kéne menni hozzá.~
*Vetettem föl magamnak az ötletet, s már indultam is.*
-Üdvözlöm!
*Meglátom hogy a stégen egy padot is kialakítottak. Leülök rá, mert nem szokásom csak úgy lubickoltatni a lábam a vízben.*
-Szabad kérdeznem a nevét?

Szakvezető

TémanyitásTárgy: Re: Tó   Vas. Júl. 12, 2009 5:55 pm

* Belemélyedt a tó szépségébe, amin meg-megcsillant a nap fénye.*
~ Gyönyörű.~
* Eközben érezte, hogy kicsit rosszul lett, de ez hamar elmúlt. A hőségnek tulajdonította be.Kék ujjatlant viselt, szintén kék térdnadrággal.
Lépések zajára lett figyelmes. De nem fordult hátra, addig ameddig meg nem szólították. Mosolyogva fordult a hang irányába. Végig mérte a nőt, s figyelte, hogy hova ül le. Mivel nem igazán szeretett volna kicsavarodni, ezért lassan felállt.*
- Szép nyári napokat!
* Köszönt, maga is meglepődött, hogy miért ezt mondta, majd feleszmélt, hogy neki szép ez a meleg, a hideg ország után.*
- Lillyan Aurora Semmeswisen-Ambrosius.
~ Hű, így még hosszabb lett a nevem. Kellett nekem férjhez menni! Vagy minek vettem fel az ő nevét?~
- De kérlek, szólíts csak Lilynek, vagy Aurorának... Bár végül is, mindegy hogyan szólítasz.
* Közben lassan odament a padhoz. Szandálját otthagyta, hisz nem volt olyan távol a pad. Leült, s kényelmesen elhelyezkedett.*
- Téged hogy hívnak, kollegina?
* Kérdezte bajkos mosoly kíséretében.*
Gwendolyn Daisy Both
Sensei

TémanyitásTárgy: Re: Tó   Vas. Júl. 12, 2009 6:17 pm

Mikor meghallottam a nevet, nyomban mosoly futott át az arcomon.*
- Lilyan? Sokat hallottam magáról már.
*Odaült mellém. *
~Hm. Elég modern. Érdekesen öltözködik.*
*Nem vagyok öreg, de az ízlésem mégis jobb mint a mai ,,fiataloké". Nem tudnék ilyen ruhát föl venni. Maradok a kockás térdnadrágoknál.*
-A nevem Gwendolyn Daisy Both. Kérem maradhatnánk a magázásnál?
*Elvégre én vagyok az idősebb. Nem tudom mért is jöttem ide.*
- Mit is tanít itt, ha szabad kérdeznem?
*Emlékszem hogy valamikor már említették nekem, de kihagy az emlékezetem ilyen hosszú távon.
Madár csicsergést hallok? Madarakat látok elrepülni fejünk fölött, hogy egy közeli fa egyik ágán megpihenjenek.
~A természet gyönyörű teremtményei~

Szakvezető

TémanyitásTárgy: Re: Tó   Vas. Júl. 12, 2009 6:26 pm

~ Hupsz. Ez váratlan volt.~
* Arca megilletődöttséget árul el, de csak pár másodperc erejéig. Utána egy megértő mosolyt varázsol elő. Bólintás kíséretben.*
~ Ez kicsit emlékeztet majd Niklas hazájára. Legalább lesz hol megszoknom a magázódást.~
- Természetesen Gwendolyn. Ahogy gondolja, bár nem vagyok mg valami jó a magázásban. Elég sokáig tegeztem az embereket, még napjainkban is.
~ Emlékszem, az audiencián volt zavarbaejtő, hogy nem tudtam magázni. Érdekes. Talán majd belejövök.~
* Reménykedett.*
- Rúnaismeretet. Ön?
* Majd figyelmes lesz a madarak csicsergésére, amiket szemmel követ egy darabig.*
- Önt is a meleg idő csalogatta i?
* Kérdezte barátságos mosollyal. Már egy kicsit odafigyelve, hogy legalább helyesen mondja a magázós mondatokat.*
Gwendolyn Daisy Both
Sensei

TémanyitásTárgy: Re: Tó   Vas. Júl. 12, 2009 6:34 pm

*Hm. Egész jól viseli a strapát. Legalább nem sértődött meg. Nem is hiányozna nekem most egy olyan tanár aki nem igazán bírja szerény személyemet.*
-Akkor minden rendben.
*De nem értem mit gondol. Kit érdekel, hogy tud-e magázni vagy sem?! Nem minden róla szól.*
-Rúnaismeretet?
*Csak egy költői kérdésként kérdezek vissza. Inkább csak az orrom alatt motyogom.*
-Én Gyom-és Gyógynövénytant. Tanított már másutt?
*Kérdeztem érdeklődve, azt a képet alakítva, hogy tapasztalt tanár vagyok.*
-Meleg idő? Ugyan. Inkább a tél az én évszakom.
*Hogy egy kicsit mégis kedvességet sugározzak Lilyan felé újabb kérdés ötlött fel bennem.*
-És mióta van férjnél?

Szakvezető

TémanyitásTárgy: Re: Tó   Vas. Júl. 12, 2009 6:48 pm

~ Talán nem lesz épp könnyű dolgom. Első olyan tanár, aki nem fogadta valami jó, hogy tegezek mindenkit. Mindegy, adom önmagam, abból csak nem lehet baj...~
* Gondolkozott el. Majd a következő kérdésre mosolyra húzza száját.*
- Igen.. Nemrég jöttem haza. Testvériskolánkban voltam úgy egy évig, kinn Svédországban. Ha a telet szereti, biztosan tetszene önnek. Csak áprilisban kezdődik ott a tavasz.
*Mondta örömmel teli hangon. Hiába, imádott kinn élni. Szünetekben elhatározta, hogy vissza is megy.*
- Ön tanított máshol is? A gyógynövénytan hasznos. A kint eltöltött idő alatt gyakran segített nekem. Szerencse, hogy kolléganőm segítőkész volt és mindig segített benne, ha kellett.
* Meglepődik. Személyes kérdés. Hebegjen? Habogjon? Vagy inkább egyenes válasz? Picit azért húzza az időd a válasszal. De aztán rászánja magát a válaszra.*
- Ez a második házasságom, három hónapja tart. Előtte özvegy voltam.
* Az utolsó mondatot csak azért tette oda, hogy jelezze arról nem kíván beszélni.*
- Ha jól látom, ön nincs férjnél?
* Kérdezi végül meg. Nem biztos benne, hisz vannak olyan emberek, akik nem hordják a gyűrűjüket.*
Gwendolyn Daisy Both
Sensei

TémanyitásTárgy: Re: Tó   Vas. Júl. 12, 2009 7:06 pm

*Kezdem kicsit kényelmetlenül érezni magam. A farzsebembe annyi minden bele van dobálva, hogy ennyi idő elteltével rossz érzés az ülés.*
-Értem. Telet szeretem, de nem megyek külföldre, csak ha létfontosságú.
*Inkább fölállok. Elkezdek sétálni a stég szélénél oda-vissza és közben a tavat nézem. A Napfény sugarai még mindig folyamatosan csillognak a víz felszínén.*
-Szerintem fölmegyek a kastélyba.
*Ez jó. Így minden kényes kérdést ki tudok kerülni. Már fordultam is meg.*
-Hát akkor örvendtem. Viszlát!
*Gyorsan, míg nem szólít meg újból elindulok. Az visszafele úton nem nézelődtem annyira mint idefele. Mikor odaértem a bejárati ajtóhoz, eőhalásztam a varázspálcámat és azzal nyitottam ki.
Mikor a folyosóra értem az ablakból láttam, hogy Lilyan is fészkelődik már. *

Szakvezető

TémanyitásTárgy: Re: Tó   Vas. Júl. 12, 2009 8:08 pm

- Értem. Viszlát!
* Köszönt el gyorsan. Csodálkozott picit.*
~ Vajon miért ment el ilyen gyorsan? ~
* Elterelte a gondolatot és visszaült a stégre, lógatni a lábát. Közben a néha-néha fel-feltűnő benne élő lényeket figyelte. *
~ Az élet csodás. Niklas. Svédország. Házasság. Itthon. Barátok. Jut eszembe, velük még nem is találkoztam. Tudom, hogy tegnap érkeztem haza. De azért illett volna meglátogatni őket. Vajon mit szólnak hozzám? Benőtt Svédországban a fejem lágya. Legalábbis Niklas esküszik rá, hogy sokkal érettebben viselkedem, mint anno, mikor megismerkedtünk.~
* Szeremles mosolyra húzódott szája. Majd émelygés fogta el.*
~ Persze, még meg kell szokni az itteni klímát. Más, mint kint. Ha majd hozzászokom, elmúlik...~
* Gondolta, majd szandálját felhúzva besétált a kastélyba, lakrészébe, ahol már férje várta.*
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: Tó   

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2